Închide meniul

Transferul lui Cristiano Ronaldo a creat un scandal monstru: “A făcut-o mai slabă pe Manchester United!” / “Eşti arogant!”

Dragoș Vasile Publicat: 3 iulie 2022, 20:58

Comentarii
Transferul lui Cristiano Ronaldo a creat un scandal monstru: A făcut-o mai slabă pe Manchester United! / Eşti arogant!

Cristiano Ronaldo, într-un meci pentru Manchester United / Profimedia

Transferul lui Cristiano Ronaldo (37 ani) a creat un scandal monstru. Gary Neville, legenda lui Manchester United, şi Jamie Carragher, jucător emblematic pentru Liverpool, au avut un schimb de replici pe Twitter. Subiectul principal a fost mutarea pe care CR7 o vrea cu orice preţ.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Cristiano Ronaldo a revenit pe Old Trafford în vara anului trecut, după ce s-a despărţit de Juventus. Atacantul a mai evoluat în tricoul „diavolilor” în perioada 2003-2009, până la transferul la Real Madrid. Acum, marele jucător vrea din nou să plece.

Transferul lui Cristiano Ronaldo a creat un scandal monstru

Jamie Carragher, legendă a lui Liverpool, l-a “taxat” pe CR7. “Ronaldo a făcut exact ceea ce credeam că va face. A marcat goluri, dar a făcut echipa mai slabă. Cererea de transfer distruge și ideea că a refuzat Manchester City din dragoste pentru Manchester United!”, a răbufnit Jamie Carragher pe Twitter.

24 de goluri și trei assist-uri în 39 de partide sunt cifrele lui Cristiano Ronaldo din stagiunea precedentă.

Reclamă
Reclamă

Gary Neville a venit cu o replică dură la scurt timp. “Am înţeles. Eşti arogant. S-ar putea să refuze City pentru United pentru că îi place mai mult și încă vrea să plece în această vară. A plecat şi înainte, dar a iubit clubul. Bucură-te de seara de sâmbătă şi de scurta ta perioadă de succes”, a replicat Neville.

 

Reclamă

Bild, anunţ clar despre transferul lui Cristiano Ronaldo la Bayern Munchen

Jurnaliştii de la Bild au făcut un anunţ clar despre transferul lui Cristiano Ronaldo la Bayern Munchen. Superstarul portughez vrea să plece cu orice preţ de la Manchester United, care va evolua în Europa League în următorul sezon.

Cristiano Ronaldo vrea să se transfere de urgenţă, iar cluburile importante din Europa au intrat în alertă. Deşi a ajuns la 37 de ani, câştigătorul a cinci Baloane de Aur este pe lista mai multor echipe importante. Printre acestea se numără şi Bayern, însă mutarea se nu poate realiza.

Bild anunţă că şefii lui Bayern s-au interesat de CR7, dar au renunţat în momentul în care salariul său a fost adus în discuţie. Ronaldo câştigă aproximativ 500.000 de euro săptămânal, ceea ce reprezintă o mare problemă pentru campioana Germaniei.

Astfel, este puţin probabil ca Ronaldo să ajungă pe Allianz Arena. Chelsea, Napoli, PSG şi chiar AS Roma sunt posibile destinaţii pentru superstarul portughez.

Cristiano Ronaldo a cerut să plece de pe Old Trafford

Cristiano Ronaldo ar fi cerut să fie lăsat să plece de la Manchester United dacă va primi o ofertă mai bună de la o echipă europeană puternică, conform cotidianului englez Daily Mail.

Daily Mail a publicat în versiunea sa online o informaţie ”pe surse” care confirmă faptul că atacantul Cristiano Ronaldo a cerut conducerii clubului Manchester United să îl lase să plece în cazul în care jucătorul ar primi o ofertă financiară satisfăcătoare pentru seazonul viitor.

Atacantul în vîrstă de 37 de ani a luat această decizie după ce în ultima perioadă au apărut semnale că Bayern Munchen şi Chelsea Londra ar fi interesate de serviciile sale.

Cristiano Ronaldo îşi doreşte să evolueze anul viitor în Champions League, iar Manchester United nu s-a calificat pentru această competiţie. Portughezul estimează că mai poate evolua la nivel înalt încă trei sau patru sezoane.

Cristiano Ronaldo ar fi nemulțumit și de campania de transferuri dezamăgitoare a celor de la United, care n-au transferat niciun jucător. În schimb, „diavolii” i-au pierdut pe Nemanja Matic și Paul Pogba.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ce echipă va încheia anul pe primul loc în Liga 1?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
22:11
Jucătorii CFR-ului, modești după victoria de la Botoșani: „Suntem într-o situație grea, nu ne face cinste”
21:56
FC Botoşani – CFR Cluj 0-1. Moldovenii suferă primul eșec al sezonului „acasă”. Victorie mare pentru Pancy
21:47
Mihai Stoica l-a luat la țintă pe Filipe Coelho, după dezastrul de la Atena: „Antrenorii fac două tipuri de greşeli”
21:38
Marius Şumudică, ofertă din România! Anunţul despre revenirea pe bancă
21:26
Stan Wawrinka şi-a anunţat retragerea! Elveţianul, carieră fabuloasă în tenis
21:23
LIVE TEXTBologna – Inter 1-1! Thuram a deschis rapid scorul. Echipa lui Chivu, egalată după un penalty dictat cu VAR
1 FotoCe a putut scrie pe TikTok monumentalul Claudiu Răducanu după ce şi-a dus soţia în Raiul Milionarilor 2 Pensia “ruşinoasă” pe care o primeşte Cornel Dinu. Dovada că România nu-şi respectă legendele: “Dreptate mioritică” 3 Gino Iorgulescu, veşti triste despre starea lui Dan Petrescu: “E foarte grav! Se zbârleşte pielea pe mine” 4 Fostul mijlocaș de la CFR Cluj și FCSB a ajuns să spele mașini de lux la 33 de ani: „Băi, cine ți-a dat ideea asta?” 5 Internaţionalul Mario Pineida a fost asasinat! Mama fotbalistului a fost şi ea atacată 6 Dinamo a început negocierile pentru prima mutare a iernii. Anunțul lui Andrei Nicolescu: „Avem un atu în plus”
Citește și