Sudtirol – Catanzaro 0-1 și Venezia – Parma 3-2, exclusiv în AntenaPLAY. Echipa românilor, prima înfrângere din acest sezon

De Dan Roșu
Publicat: 7.10.2023, 19:10

Sudtirol - Catanzaro 0-1 Venezia - Parma 3-2

Valentin Mihăilă / Profimedia

Sudtirol – Catanzaro 0-1 și Venezia – Parma 3-2 au fost exclusiv în AntenaPLAY. Echipa lui Dennis Man și Valentin Mihăilă a suferit prima înfrângere din acest sezon de Serie B.

După rezultatul înregistrat în primul meci al zilei, Sudtirol este pe locul 10, cu 10 puncte, în timp ce Catanzaro e pe poziția a 4-a, cu 18 puncte. După a doua partidă, Venezia a urcat pe locul 3, cu 18 puncte, în timp ce Parma rămâne, cel puțin momentan, lider, cu 20 de puncte.

Venezia – Parma 3-2

Min 90+3: Venezia – Parma 3-2! Colak a redus din diferență, în prelungirile meciului. Reușita a fost validată cu ajutorul arbitrajului video.

Min 78: Venezia – Parma 3-1! Ellertsson a majorat diferența gazdelor

Min 63: Venezia – Parma 2-1! Tessman a readus gazdele la conducere!

Min 59: Schimbare la Parma! A ieșit Dennis Man și a intrat Valentin Mihăilă

Min 53: Venezia – Parma 1-1. Benedyczak a transformat lovitura de la 11 metri

Min 52: Penalty pentru Parma, după un henț în careul gazdelor.

Min 46: Venezia – Parma 1-0! Gazdele au deschis scorul chiar la prima fază a reprizei secunde, prin Busio

Min 45: Pauză!

Min 12: Venezia – Parma 0-0! Bară pentru gazde, după un șut trimis de Benedyczak

Min 1. Venezia – Parma 0-0: A început meciul!

Venezia – Parma, echipele de start:

Venezia: Bruno – Candela, Altare, Idzes, Zampano – Lella, Busio, Tessmann, Ellertsson – Pohjanpalo, Gytkjaer

Rezerve: Andersen, Bjarkason, Busato, Cheryshev, Dembele, Grandi, Johnsen, Modolo, Olivieri, Pierini, Purg, Ullmann

Parma: Chichizola – Di Chiara, Del Prato, Osorio, Coulibaly – Bernabe, Hernani Jr.- Benedyczak, Sohm, Dennis Man – Bonny

Rezerve: Turk, Corvi, Balogh, Begic, Ansaldi, Colak, Hainaut, Mihaila, Circati, Zagaritis, Haj Mohamed

Sudtirol – Catanzaro 0-1 și Venezia – Parma (sâmbătă, 17:15), exclusiv în AntenaPLAY

Min. 90+5: Sudtirol – Catanzaro 0-1! Final de meci

Min. 46: A început a doua repriză!

Pauză! Catanzaro o conduce cu 1-0, în deplasare, pe Sudtirol

Min. 43: Sudtirol – Catanzaro 0-1! Pietro Iemmello a deschis scorul cu un şut superb

Update: A început Sudtirol – Catanzaro!

Venezia – Parma este derby-ul de clasament al etapei a noua. Gazdele sunt pe 3, la 5 puncte de liderul pentru care evoluează Dennis Man și Valentin Mihăilă.

Cruciații sunt singurii neînvinși după primele 8 etape și speră să rămână așa și după deplasarea de la Venezia, teren unde gazdele au pierdut un singur duel în acest sezon, 1-3 cu Palermo.

Motivul pentru care Dennis Man a refuzat să plece de la Parma

Motivul pentru care Dennis Man a refuzat să plece de la Parma a fost dezvăluit de presa din Italia. Jucătorul cotat la 3.2 milioane de euro are un început spectaculos de Serie B şi a marcat două goluri în direct în AntenaPLAY.

Man mai are contract până în vara lui 2025 cu Parma, dar el putea juca în Serie A încă din acest an. A refuzat însă ofertele venite pe numele lui pe masa lui Giovanni Becali.

Conform Tuttomercatoweb, relaţia excelentă pe care o are cu antrenorul Fabio Pecchia. Fostul jucător de la FCSB e sigur că va urca cu Parma în Serie A şi, după un sezon de vis, ar putea primi oferte mult mai tentante.

„Este o călătorie și suntem cu toții fericiți, în primul rând el, pentru că se simte bine și este capabil să ofere continuitate.

L-am avut de la început și, în afară de o mică pauză din cauza unei mici probleme, a fost mereu apt. Ne poate face să vedem viitorul cu mai multă încredere, dar putem accelera acest proces de creștere pentru toată lumea”, a declarat Pecchia.

Rămâne Edi Iordănescu la naţională şi după EURO 2024?

0:03 Denis Alibec se întoarce în Liga 1! Dorit de FCSB şi Farul, atacantul naţionalei a ales echipa pentru care va evolua 17
23:45
VIDEOSouthampton – Leeds, finala playoff-ului de promovare de pe Wembley (26 mai, AntenaPLAY). „Sfinţii”, victorie clară cu West Brom
17
23:37
Cum a reacţionat Gică Hagi după ce a văzut prestaţia lui Ianis Hagi cu Real Madrid! Ce a spus „Regele” despre evoluţia fiului său
17
23:24
Răzvan Lucescu poate pleca de la PAOK, chiar dacă va câştiga titlul în Grecia. Echipa refuzată de tatăl său a pus ochii pe el
17
23:07
Mihai Stoica a confirmat că un jucător important al FCSB-ului se desparte de echipa lui Becali: „Sunt şanse să fi semnat deja”
17
22:35
Discursul Cristinei Neagu, după ce CSM Bucureşti a primit titlul de campioană: „Există dezamăgirea ratării Final Four!”
17
22:33
Reacţia lui Bogdan Andone după ce echipa lui a învins-o pe Mioveni cu un gol în prelungiri şi e aproape de rămânerea în Liga 1!
17
22:20
Anunţul lui Florin Tănase, după ce Gigi Becali i-a făcut ofertă să se întoarcă la FCSB: „Mi-aș dori să joc în Champions League”
17
21:48
Dan Petrescu avertizează înainte de CFR Cluj – Farul: „Stresul a rămas mai mult de partea noastră!”
17
21:45
Botoșani – Mioveni 1-0. Jucătorii lui Bogdan Andone au dat lovitura în prelungiri! Oaspeţii au avut un gol anulat

10 lucruri interesante despre femeia Gemeni. Astrele o favorizează în plan amoros

Când ești cea mai norocoasă persoană din lume. Află anul, luna și ziua în care astrele sunt de partea ta