Horațiu Moldovan, prima reacție după CFR Cluj – Rapid 2-1
”Puțină șansă ne-a lipsit. Am respins și au băgat-o în poartă la al doilea gol. E foarte frustrant, dar e ce vrea Dumnezeu. Nu cred că o putem numi o dezamăgire. Am fost aproape, nu s-a putut.
Vrem să jucăm baraj pentru Europa. Vrem să câștigăm play-out-ul și cred că o să o și facem. Așteptam de 24 de ani să joc pe acest stadion. Un șut în fund, un pas înainte!”, a declarat Horațiu Moldovan.
CFR Cluj – Rapid 2-1
Graovac a deschis scorul chiar înainte de pauză, în minutul 43. În repriza secundă, giuleștenii au forțat egalarea și au trecut la conducerea jocului. Junior Morais a făcut 1-1, în minutul 69, din pasa lui Rareș Ilie. Și mijlocașul central putea marca la faza următoare.
Oaspeții au fost însă „taxați” de Ciprian Deac, chiar înante de final. Veteranul CFR-ului a marcat și a stabilit rezultatul final în minutul 84.
Cu acest succes, CFR Cluj a acumulat 64 de puncte. Are cu opt mai mult decât principala urmăritoare, FCSB, care tocmai s-a încurcat cu CS Mioveni, scor 1-1.
Rapid a rămas cu 36 de puncte, cu 6 mai puțin decât Farul. Șapte meciuri la rând fără victorie au jucătorii lui Mihai Iosif.
- CFR Cluj – Rapid 2-1
- Horațiu Moldovan, emoționat la finalul meciului
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- FCSB U19 a pierdut dramatic calificarea în 16-imile UEFA Youth League. Eșec la penalty-uri cu Puskas Akademia
- Scandal în fotbalul românesc. FRF investighează un meci suspect de blat cu scenariul “2 pauză / 1 final”
- Ionel Ganea și decizia luată la șase luni de la decesul copilului său: „Te vom iubi mereu, îngeraș”
- Ce lovitură pentru Real Madrid! S-a “rupt” şi va lipsi 4 luni
- „Fotbal corupt și politizat!” Investitoarea suedeză din Liga 3 se retrage și dă cărțile pe față: „Nu umblăm cu BMW și Mercedes”

































