Dinamo – FC Argeș 1-2 | Iasmin Latovlevici, după ce și-a învins fosta rivală. „Mi-a fost dor!” Ce a vorbit cu Gabi Torje înaintea meciului + Reacția genială a lui „Aguero din Berceni”

Publicat: 26.10.2021, 23:31

FC Argeș

FC Argeș – FC Botoșani, LIVE SCORE pe AS.ro

Hepta

Iasmin Latovlevici a jucat multe meciuri împotriva lui Dinamo pe vremea când îmbrăca tricoul celor de la FCSB. Fundașul stânga a dezvăluit că a depănat câteva amintiri cu Gabi Torje înaintea meciului.

FC Argeș – Dinamo 1-2 | Reacția lui Iasmin Latovlevici

Cu toate că a fost mereu rivalul lui Dinamo, Latovlevici își dorește ca echipa din Ștefan cel Mare să iasă cât mai repede din criză. Dinamo are probleme uriașe pe plan financiar, cât și sportiv.

„Vorbeam cu Torje, are ceva stadionul ăsta, mi-a fost dor. De dragul fotbalului românesc, echipa asta trebuie să fie mai bine. Eu cred că pentru spectacol e bine ca și ei să fie mai sus.

Vreau doar să câștig. E o senzație ok când câștig, indiferent împotriva cui. I-am văzut și cum aleargă și nu cred că sunt la un nivel fizic foarte bun. Oricum majoritatea echipelor din Liga 1 nu aleargă pe cât ar trebui. E un sentiment ciudat să vezi echipele mari că se chinuie”, a spus Iasmin Latovlevici, după FC Argeș – Dinamo 1-2

FC Argeș a învins-o pe Dinamo cu două goluri marcate în ultimul sfert de oră. Ișfan a egalat în minutul 78 după ce Țîră deschisese scorul la câteva minute după pauză. Lovitura decisivă a venit chiar în minutele de prelungire, când Cristi Dumitru, jucător împrumutat de la FCSB, l-a învins pe Eșanu după o minge respinsă greșit de portarul dinamovist.

Cristi Dumitru: „Aveam nevoie de acest gol!”

Poreclit „Aguero din Berceni”, Dumitru a recunoscut că aștepta de mult un gol care să-i ridice moralul. În acest sezon, el avea un singur gol marcat în 12 partide oficiale.

„Aveam nevoie de acest gol pentru a avea încredere. Aveam nevoie de această victorie și să ne calificăm în sferturi. Am simțit faza și am fost în fața porții, de unde am dat gol. A fost un teren ok. E urât urât, se simte ca un meci amical. Sper să se termine cu pandemia asta. Am pornit puțin mai greu, dar acum avem 8 meciuri fără înfrângere. Dacă o ținem așa, ieri l-am ratat la mustață”, a spus și Cristi Dumitru.

Meciurile din „optimile” Cupei României

14:37 FotoDonație fabuloasă, de 25 de milioane de euro, făcută de Gigi Becali. S-a aflat totul chiar înainte de Paște 14:28 „E fantastic!” Elias Charalambous, anunțul momentului despre Vlad Chiricheș! S-a operat și va reveni mult mai repede pe teren 13:54 „Ce mesaj ați primit de la Gigi Becali?” Reacția lui Elias Charalambous. Dezvăluiri de la sărbătoarea de titlu a FCSB-ului 13:48 „Lipsă totală de respect!” Galeria lui Rapid boicotează meciul cu CFR Cluj! Anunțul de ultim moment 13:17 Cursa de sprint de la Marele Premiu din Miami, 19:00, LIVE pe Antena 3 CNN și LIVE STREAM în AntenaPLAY 13:07 „Îmbătrânește urât! El e tatăl Cooperativei” Atac total la adresa lui Mircea Lucescu, după acuzațiile incredibile de blat 12:56 Noi detalii despre starea lui George Pușcaș, după operație! Veste importantă pentru Edi Iordănescu, înainte de EURO 12:10 „E fratele meu mai mic!” Dennis Man, mesaj superb despre relația cu Valentin Mihăilă! A vorbit și despre echipa națională 11:56 FotoSecretul milionarului român care, la 67 de ani, arată ca în tinerețe. Ce face, în fiecare zi, chiar și șase ore! 11:34 „E numărul 1 de departe” Marius Șumudică știe cine trebuie să apere poarta României la EURO! Mesaj direct pentru Edi Iordănescu Vezi toate știrile