Închide meniul

FCSB – CS Mioveni 3-0 | Mihai Stoica, replică tăioasă pentru LPF: “Vă uitați cam mult la filme! Îi spun domnului Justin Ștefan că am luat toate măsurile!” Ce a spus despre focarul de COVID-19

Dragoș Vasile Publicat: 16 octombrie 2021, 23:36

Comentarii
FCSB – CS Mioveni 3-0 | Mihai Stoica, replică tăioasă pentru LPF: Vă uitați cam mult la filme! Îi spun domnului Justin Ștefan că am luat toate măsurile! Ce a spus despre focarul de COVID-19

FOTO:Remus Badea/SPORT PICTURES

Mihai Stoica, replică tăioasă pentru LPF

După apariția focarului de COVID-19 la FCSB, Justin Ștefan, secretarul general al LPF, a transmis“Așteptăm o anchetă serioasă din partea clubului”. La finalul meciului FCSB – CS Mioveni 3-0, Mihai Stoica a avut o replică tăioasă.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

“Vă uitați cam mult la filme. Ancheta o face DSP. Cum să facem noi? Îi spun domnului Justin Ștefan că am luat toate măsurile. Nu există poziția clubului. Gigi a spus că nu se vaccinează el, dar nu poate să oblige un jucător să nu se vaccineze. Eu consider că este mai periculos un om vaccinat, netestat, decât un om nevaccinat, testat negativ.

De ce scoatem testele pentru oamenii nevaccinați? Eu nu mă vaccinez din alte rațiuni, nu m-am vaccinat niciodată în viața mea. Nu-mi place să-mi bag altă substanță în corp, dar asta e problema mea! Eu sunt de acord cu vaccinul, fiecare poate să facă ce vrea. Trebuie să ne testăm cu toții!”, a spus Mihai Stoica la finalul meciului.

Mihai Stoica a răbufnit după FCSB – CS Mioveni 3-0

FCSB a învins-o pe CS Mioveni cu doar 13 jucători în lot. Roș-albaștrii au câștigat la scor, 3-0, iar Mihai Stoica a răbufnit la final.

„Parcă suna totul prea dramatic. Aveam 11 jucători de valoare, mulți veniți de la echipele naționale. Nu este un rezultat surpriză. Mâine avem testarea jucătorilor. Nu mai putem să așteptăm. Periclităm și starea de sănătate a celorlalți.

Reclamă
Reclamă

Ce măsuri să se ia? Nu au fost focare la atâtea echipe din România? Oricine vine trebuie să vadă în ce condiții se lucrează la noi. Avem condiții ca afară. Ne-am ferit. Am scos masca doar acum.

Noi, la momentul ăsta, avem 13 jucători. Orice jucător cade, noi nu mai avem cum să jucăm. Noi am fi putut să îi spunem lui Radunovic să ia cartonaș și nu jucam acum. Dar noi nu facem aceste lucruri!”, a declarat Mihai Stoica la finalul meciului.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Va câştiga Cristi Chivu titlul în Serie A cu Inter în acest sezon?
Loading ... Loading ...
Citește și:
15:15
Premii record la World Cup 2026! Câţi bani poate câştiga România dacă ajunge în grupe. Sumă uriaşă pentru campioană
14:56
Gigi Becali a ofertat un mare dinamovist pentru a fi antrenor la FCSB. Dezvăluire incendiară
14:51
Carlos Alcaraz s-a despărţit de antrenorul Juan Carlos Ferrero! Anunţ şoc în tenis: “E o zi dificilă”
14:38
Mihai Covaliu, discurs sincer înaintea Jocurilor Olimpice de Iarnă: “Voi fi puţin mai circumspect”
14:26
Pe urmele lui Dennis Man. Meciul FCSB – Rapid îi decide transferul carierei. Cine vine să-l urmărească
14:12
Cristi Chivu, pus la zid în Italia: “A călcat strâmb! Nu am auzit în viaţa mea asemenea prostii”
1 Anunţul făcut de UEFA despre Ștefan Târnovanu. Ce lovitură pentru portarul FCSB-ului 2 “Ştiu din interior”. Reacţie categorică după ce Dennis Politic a fost din nou “uitat” pe bancă la FCSB 3 FotoNoi imagini cu stadionul din România, de 117.000.000 de euro! Ce echipă va juca aici din 2028 4 FotoCine este marea dragoste a lui Mircea Lucescu. Anunţul făcut de Neli Lucescu după 58 de ani de căsnicie 5 Ultimele veşti despre Cornel Dinu după ce a părăsit spitalul. Mircea Lucescu şi Ionuţ Lupescu, aproape de el 6 Adi Popa face praf un fost coleg de la FCSB: “Am mai multe trofee decât are el goluri!”
Citește și