Mihai Stoica, dialog fabulos cu Octavian Popescu după Israel – România 2-2: „I-am spus: ‘vezi, tu şi Ibrahimovic intraţi în minutul 80’!”

De Valentin Pîrcălabu
Publicat: 30.03.2022, 21:41

Mihai Stoica, bucurie la finalul unui meci

Mihai Stoica, bucurie la finalul unui meci / Hepta

Mihai Stoica a dezvăluit ce dialog fabulos a avut cu Octavian Popescu, după ce „perla” de la FCSB a intrat în teren în partida cu Israel în minutul 80. Mihai Stoica l-a consolat pe Tavi Popescu prin faptul că şi Zlatan Ibrahimovic a intrat în acelaşi minut în Polonia – Suedia.

Tocmai din cauza faptului că Edi Iordănescu l-a folosit pe Tavi Popescu doar în finalul partidei cu Israel, Gigi Becali l-a atacat pe selecţioner.

Mihai Stoica, dialog fabulos cu Octavian Popescu

Am discutat cu Tavi după meci. Să spun ce… Am vorbit imediat după meci, mă uitam la Polonia – Suedia şi scriam cu Octavian. Am prins schimbarea lui Ibrahimovic, în minutul 80 a fost schimbarea, inexplicabil să-l bagi atunci pe Ibra. I-am făcut poză şi i-am spus: vezi, tu şi Ibrahimovic intraţi în minutul 80.

Ce jucător în Europa a marcat trei goluri de la distanţă de senzaţie? Sa-mi daţi un nume! Sunt fenomenale! Ce jucător a dat două bare de la distanţă? E clar că are ceva special. Eu cred că aşa a gândit-o el, Edi. La naţională e o eroare majoră să iei în calcul vârsta, nu ai voie. Să ne amintim când a debutat Hagi, Dorinel Munteanu, care bătea recordurile. Nu contează!”, a spus Mihai Stoica la orangesport.ro.

Gigi Becali l-a atacat dur pe Edi Iordănescu

Gigi Becali l-a făcut praf pe Edi Iordănescu, după ce antrenorul naţionalei l-a folosit pe Octavian Popescu doar pe finalul meciului Israel – România 2-2. „Să stea Edi Iordănescu acasă dacă Tavi Popescu e rezervă”, e mesajul clar al patronului de la FCSB.

”Când e batjocorit un jucător de-ai mei pe care vreau să iau bani nu sunt bucuros. Tavi Popescu este jucător cum era Messi la Barcelona. N-ai voie… Vrei să câştigi meciuri? Bagă-l pe Tavi Popescu. Câştigă meciuri singur el. Dacă nu ai inteligenţa asta, stai acasă mereu.

N-ai voie. Ascultă… Sunt jucători valoroşi, jucători buni şi genii. Tavi este geniul care câştigă meciuri singur. Cum a intrat el n-ai văzut că se distrează cu mingea? Trebuie să începi cu el, nu e vorba că e posibil ca în meciurile următoare să începi cu el.  Trebuie să fii antrenor şi să ştii fotbal. Când ai răutăţi… Dumnezeu… Nu mai am chef de nimic. Dacă Tavi Popescu este băgat în repriza a doua, nu mai am chef să mai vorbesc despre fotbal.

Să stea Edi Iordănescu acasă dacă Tavi Popescu e rezervă. Dacă Tavi e rezervă numai aşa o să păţească. O să mănânce bătaie de la toţi şi egaluri. Când pe Messi îl ţii pe bancă şi îl bagi 10 minute asta te costă. Că te vede Dumnezeu că faci nedreptate”, a declarat Gigi Becali, potrivit Fanatik.

Reuşeşte FCSB să o învingă şi pe PAOK în Europa League?

18:43

Walter Zenga a fost prezentat de o echipă de Liga a 4-a. Anunţ incredibil despre fostul antrenor de la FCSB şi Dinamo

18:16

Câte etape a fost suspendat Radu Drăgușin de UEFA, după ce a fost eliminat în minutul 8 în Tottenham – Qarabag 3-0

17:55

Pep Guardiola a confirmat că Rodri e OUT pentru restul sezonului! Mesaj după operația jucătorului: „Cele mai proaste vești”

17:32

Estoril – Sporting LIVE VIDEO în AntenaPLAY (22:15). Programul etapei cu numărul 7 din Liga Portugal!

17:32

Gigi Becali, descoperire fabuloasă după FCSB – RFS 4-1: „Luăm 30 şi ceva de milioane de euro dacă terminăm pe locul 2!”

17:26

Gigi Becali schimbă „din temelii” primul 11 de la FCSB! Jucătorii care vor fi OUT la meciul cu Sepsi

1 FotoFiul lui Ion Ţiriac a împlinit 48 de ani şi a primit o declaraţie de dragoste de la Sorana Cîrstea. Imagine rară: „Favoritul!”s 2 VIDEOCalificările din Marele Premiu din Singapore au fost în direct pe Antena 3 CNN și AntenaPLAY! Lando Norris, pole-positions 3 FotoIubita lui Ionuţ Radu s-a dezbrăcat de inhibiţii! Francesca Cuccuru a avut o apariţie răvăşitoare: „Ilegal de frumoasă!”s 4 FotoRonnie O’Sullivan s-a despărţit, după 12 ani, de logodnica lui Laila Rouass: „S-a terminat!”. Anunţul momentului!s 5 VIDEOBoavista – Benfica 0-3, în AntenaPLAY! „Vulturii” au urcat pe podium cu o victorie spectaculoasăs 6 VIDEOLando Norris a câștigat cursa din Marele Premiu de Formula 1 din Singapore, care a fost în direct pe Antena 1 și în AntenaPLAY!s

5 zodii cu un horoscop bun pe 27 septembrie 2024. Descoperă ce îți rezervă astrele