Mihai Stoica

Mihai Stoica a dezvăluit liderul din vestiarul FCSB-ului

Mihai Stoica / Profimedia

Mihai Stoica, managerul general de la FCSB, a dezvăluit liderul din vestiarul FCSB-ului.

În prezent, FCSB se află pe locul 4 din Liga 1, cu 44 de puncte obținute după 24 de meciuri jucate.

Mihai Stoica susține că Risto Radunovic este liderul din vestiarul FCSB-ului, fundașul muntenegrean reușind să-și capaciteze colegii.

„Radunovic este extrem de important în vestiar. Nu e un lider tăcut! A ajuns la nivelul la care îi capacitează pe ceilalți. Este cumva lider în brigada lui.

Chiar glumeam cu Tamm când a venit. Dacă vrea să aibă viitor, să stea pe lângă «King». El e șeful! Chiar e bun Radunovic”, a declarat Mihai Stoica, pentru orangesport.ro.

Risto Radunovic a fost transferat de FCSB, în ianuarie 2021, de la Astra Giurgiu, pentru 400.000 de euro.

FCSB a învins-o pe CFR Cluj

FCSB s-a impus în fața campioanei României, 1-0, în etapa a 24-a din Liga 1. Unicul gol al partidei a fost marcat de Malcom Edjouma, în minutul 88.

„CFR-ul este o echipă care se apără foarte bine. Am avut și în prima repriză ocazii foarte mari. Am controlat jocul, per total. Meritam victoria. Băieții au înțeles foarte bine indicațiile și au stat foarte bine în teren, mai ales mijlocașii centrali.

Am venit să luăm cele 3 puncte, le-am luat, urmează un alt meci greu cu Voluntari, vom lua fiecare meci în parte în continuare. Veneam după meciul pierdut acasă cu Farul și era normal să ne gândim doar la victorie pentru că conta în lupta pentru titlu.

(N.r. – Despre lipsa de schimbări de la pauză) Vor mai fi meciuri când se va schimba la pauză. Acum echipa a jucat bine, băieții au demonstrat și ei merită cel mai mult felicitări pentru acest joc. Am avut posesia și merită felicitări pentru tot ce fac.

Și dacă pierdeam sau făceam egal în această seară, în play-off se va decide (n.r. – titlul). Cele 6 echipe care vor intra în play-off, vor intra cu șanse egale”, a spus Mihai Pintilii, antrenorul FCSB-ului, după CFR Cluj – FCSB 0-1.

21:29 Erling Haaland, cifre fabuloase la Manchester City! Starul norvegian a făcut show și a marcat patru goluri 21:00 VIDEOProgramul complet al F1 Academy™ de la Miami! Abby Pulling a câștigat prima cursă, live în AntenaPLAY 20:42 „S-au înțeles!” Mihai Stoica a anunțat transferul lui Florinel Coman! Ultimele detalii despre negocieri 20:35 U Cluj – Dinamo 3-3! „Câinii”, egalați în minutul 90+1! Au nevoie de un miracol pentru a nu retrograda 20:29 Motivul pentru care Ianis Hagi nu a revenit la Farul, înainte de EURO 2024: „Era huiduit de 200-300 de spectatori” 20:12 VIDEOImagini de colecție cu Zinedine Zidane, la cursa de sprint de la Miami! Ce gafă a fost aproape să comită, la decernarea premiilor 20:05 VIDEOSporting – Portimonense 3-0 a fost LIVE VIDEO în AntenaPLAY! „Leii”, tot mai aproape de titlu în Liga Portugal 19:53 VIDEOIpswich Town a promovat în Premier League, după 22 de ani! Nebunie pe străzi şi în vestiar 19:40 VIDEOBernadette Szocs a pierdut partida cu Natalia Bajor, la Saudi Smash 2024. Diaconu şi Dragoman, eliminate 19:07 Kyren Wilson, primul finalist al Campionatului Mondial de snooker 2024! A câştigat 8 dintre ultimele 10 frame-uri Vezi toate știrile

Zodii care se pot muta din țară după Paște. Nativii care au luat o decizie importantă pentru viața lor

Zodii care vor avea parte de un Paște de vis. Nativii care își creează amintiri alături de cei dragi