Închide meniul

“Am rezolvat ca între bărbați!” Deian Sorescu a făcut pace cu Mircea Rednic. Cum s-au împăcat “greii” lui Dinamo

Alexandru Ivan Publicat: 24 octombrie 2021, 8:24

Comentarii
Am rezolvat ca între bărbați! Deian Sorescu a făcut pace cu Mircea Rednic. Cum s-au împăcat greii lui Dinamo

Profimedia

Deian Sorescu a spus că a rezolvat “ca între bărbați” conflictul cu Mircea Rednic. Drept dovadă, golgheterul lui Dinamo din acest sezon a rămas pe teren pe tot parcursul meciului în derby-ul cu Rapid, scor 1-1.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Deian Sorescu a făcut pace cu Mircea Rednic

“Am discutat cu Mister, am rezolvat ca între bărbați. Era datoria mea să-mi cer scuze. Am făcut o greșeală, mi-o asum, nu pot să dau timpul înapoi, mergem înainte”, a spus Deian Sorescu, după Dinamo – Rapid 1-1.

Deian Sorescu a fost la un pas de bătaie cu Mircea Rednic, după meciul Gaz Metan – Dinamo 2-1. Dinamovistul a fost schimbat încă de la pauză în acea partidă, iar la final a izbucnit un scandal monstru în vestiar.

Sorescu nu a acceptat faptul că a fost înlocuit, iar „Puriul” și-a ieșit din minți din cauza atitudinii elevului său: „Tu cu mine vorbești așa? Ai grijă că poate nu mai joci deloc!”, a urlat tehnicianul, potrivit sursei citate.

6 goluri și o pasă decisivă are Deian Sorescu în acest sezon al Ligii 1, fiind cel mai eficient jucător al lui Dinamo.

Reclamă
Reclamă

Deian Sorescu: “Trebuie să ne ridicăm!”

Fără victorie de zece etape în Liga 1, dinamoviştii s-au arătat dezamăgiți după derby-ul cu Rapid. Deian Sorescu a ridicat un semnal de alarmă cu privire la situația “câinilor”.

„Așa e în fotbal, trebuie să ne ridicăm si să mergem mai departe. Acum s-a terminat, mie mi-e greu să analizez, cu siguranță vom discuta la antrenament. Cel mai mult îmi doresc este să joc și să fiu sănătos. Nu contează unde joc, important e să dau randament”, a spus Sorescu la finalul meciului.

Gabi Torje a deschis scorul pentru Dinamo în meciul cu Rapid, care a egalat însă în prelungiri, prin Nicolae Carnat, care a prins un șut de zile mari, la vinclu, din afara careului. S-a terminat 1-1, iar Dinamo rămâne fără victorie în ultimele 10 etape din Liga 1. De cealaltă parte, Rapid este în continuare pe loc de play-off, cu 22 de puncte.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ce echipă va încheia anul pe primul loc în Liga 1?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:58
Legenda Craiovei l-a distrus pe Filipe Coelho, după eșecul de la Atena: „Bagă-l, Mister, pe Nsimba! Mesajul a fost clar”
0:53
Andrei Rațiu și Bogdan Racovițan, calificați în optimile Conference League. Victorii pentru Rayo și Rakow
0:47
Răzvan Marin, mesaj pentru Universitatea Craiova după victoria cu AEK Atena: „Să aibă baftă în campionat”
0:38
Filipe Coelho, fără cuvinte după AEK – Univ. Craiova 3-2: „Nu pot explica. Nu meritam asta”
0:36
Ștefan Baiaram, acuzații dure după ce Univ. Craiova a fost eliminată dramatic din Conference League: „A tras cu ei”
0:27
Alexandru Cicâldău, devastat după ratarea calificării în play-off: „O seară neagră”
1 Pensia “ruşinoasă” pe care o primeşte Cornel Dinu. Dovada că România nu-şi respectă legendele: “Dreptate mioritică” 2 Gino Iorgulescu, veşti triste despre starea lui Dan Petrescu: “E foarte grav! Se zbârleşte pielea pe mine” 3 Fostul mijlocaș de la CFR Cluj și FCSB a ajuns să spele mașini de lux la 33 de ani: „Băi, cine ți-a dat ideea asta?” 4 Ajuns în vârful carierei în Serie A, românul îşi reziliază contractul. De ce clubul renunţă la el 5 Internaţionalul Mario Pineida a fost asasinat! Mama fotbalistului a fost şi ea atacată 6 Vin banii la CFR! Transferul se face astăzi: jucătorul face vizita medicală şi semnează
Citește și