Edi Iordănescu, făcut praf după Chindia – FCSB 0-1. „O victorie mincinoasă! Jucau mai bine înainte să vină el”

Publicat: 2.10.2021, 8:29

Cum l-a pus Edi Iordănescu la punct pe Gigi Becali

Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

Victoria chinuită a roș-albaștrilor în fața Chindiei l-a înfuriat pe Vasile Miriuță. FCSB a reușit să-i dea gol echipei lui Săndoi abia în prelungiri, deși gazdele au jucat din minutul 8 în inferioritate numerică, Kocic fiind eliminat pentru un fault la Vali Crețu.

Edi Iordănescu, făcut praf după Chindia – FCSB 0-1

Se bucurau de parcă au câștigat Champions League. Te bucuri că bați așa Chindia? E o victorie mincinoasă.

Nu am nimic cu ei, dar FCSB juca mai bine înainte. FCSB juca mai bine înainte să vină Edi Iordănescu, echipa arăta mai bine. Asta e părerea mea.

De mult timp am spus, nu e prima dată, și înaintea meciului cu Chindia am spus că FCSB joacă slab”, a spus Vasile Miriuță, potrivit looksport.ro.

În ciuda criticilor aduse la adresa lui Edi Iordănescu, FCSB a legat cinci victorii la rând în toate competițiile.

Vicecampioana României este pe locul al doilea în Liga 1, cu 21 de puncte, la șase lungimi în spatele liderului CFR Cluj, care are și un meci în minus.

Chindia – FCSB 0-1 | Edi Iordănescu, mulţumit de cele 3 puncte

Edi Iordănescu a dezvăluit că este mulţumit de cele 3 puncte, însă a fost nemulţumit de faptul că jocul a fost extrem de fragmentat.

Erau punctele pe care ni le doream. Sunt multe lucruri pozitive, dar și unele mai puțin pozitive. Dacă înaintea jocului am felicitat din tot sufletul ce s-a întâmplat la Chindia, toată munca lui Emil Săndoi din ultimii ani, în seara asta nu a fost deloc plăcut fotbalului. Cred că a fost record mondial, de câte ori a intrat doctorul pe teren. Înțeleg că și-au apărat cauza, dar e prea mult.

Până la urmă a venit minutul de final și am luat punctele. Până la urmă am avut ocazii și în prima repriză. Adrian Șut, Olaru a avut două șanse în partea secundă. S-a demonstrat că a fost foarte greu să îi deschidem. A intervenit precipitarea după eliminarea lor. Cred că puteam marca mai repede. În final rămân punctele.

Am fost dezamăgit ca fotbal, de felul în care s-au desfășurat lucrurile. A fost anti-fotbal total! Nu s-au jucat 20 de minute„, a mai spus Edi Iordănescu după Chindia – FCSB 0-1.

Cine se califică în sferturile de finală ale EURO 2024?

23:56 30 iun.

Se cunosc primele două sferturi de la EURO 2024. Spania – Germania este meciul „şoc”! Tabloul înainte de România – Olanda

23:50 30 iun.

Spania – Georgia 4-1. Ibericii au revenit spectaculos şi sunt în sferturi la EURO 2024. Îi aşteaptă duelul „de foc” cu Germania

23:38 30 iun.

Memphis Depay, înainte de România – Olanda: „Trebuie să facem mai mult! Cu Austria am jucat cel mai bine!”

23:27 30 iun.

Lamine Yamal, un nou record fabulos la EURO 2024. Performanţa unică realizată în partida cu Georgia

22:56 30 iun.

Controversă URIAŞĂ la golul marcat de Rodri! Arbitrul l-a validat, deşi Morata era în poziţie de ofsaid şi pe direcţia şutului

22:43 30 iun.

Cămătaru, cuvinte uriaşe despre România în presa din Olanda: „Poporul român este în spatele echipei! Jucăm în 12 jucători!”

1 Foto„Echipa din spatele echipei!” Iubitele și soțiile „tricolorilor”, fotografie de colecție de la EURO 2024s 2 FotoIvana Knoll a încins atmosfera la Croaţia – Italia! Apariţie „fierbinte”, cu care a atras toate priviriles 3 VIDEOProgramul complet al Marelui Premiu al Austriei! Marea cursă va fi duminică, pe Antena 1 şi în AntenaPLAY (15:45)s 4 Slovacia – România 1-1. FABULOS! Naţionala lui Edi Iordănescu a scris ISTORIE şi s-a calificat în optimi la EURO 2024s 5 FotoIanis Hagi şi soţia lui și-au dat frâu liber emoțiilor după calificarea României! Elena Tănase, copleşită! Imagine superbăs 6 FotoGigi Becali, la 66 de ani! Dezvăluire incredibilă. Care este, de fapt, data de naştere a patronului FCSB: „M-am născut pe câmp!”s

4 zodii care sunt de neoprit în dragoste. Nativii care fac tot ce le trece prin cap

Zodii care au toate șansele să lase tot și să călătorească în lume. Nativii care apreciază experiențele noi