Filip Dujmovic, gafa campionatului în Gloria Buzău – Dinamo! Gazdele au deschis scorul după ce portarul „câinilor” a intrat cu mingea în poartă!

De Bogdan Stănescu
Publicat: 1.05.2023, 18:30
Actualizat: 1.05.2023, 20:58

Filip Dujmovic, gafa campionatului în Gloria Buzău - Dinamo!

Filip Dujmovic a intrat cu mingea în poartă! / captura digisport.ro

Filip Dujmovic a comis gafa campionatului în Gloria Buzău – Dinamo. În minutul 9, portarul bosniac al lui Dinamo a prins o minge, dar a intrat cu ea în propria poartă. Astfel, Gloria Buzău a deschis scorul.

S-au marcat trei goluri în 18 minute în Gloria Buzău – Dinamo.

Filip Dujmovic, gafa campionatului în Gloria Buzău – Dinamo!

Primul a fost chiar cel cu eroarea uriaşă a lui Filip Dujmovic. Faza a avut loc în minutul 9. La doar 5 minute distanţă, portarul de 24 de ani al lui Dinamo avea să fie învins din nou de Boiciuc.

Dinamo a redus din diferenţă în minutul 18, prin Larrucea.

Meciul Gloria Buzău – Dinamo este foarte important pentru „câini”, care luptă pentru promovarea în Liga 1.

Intră aici pentru a vedea gafa uriaşă comisă de Filip Dujmovic

Ovidiu Burcă, măsuri de urgenţă înainte de Gloria Buzău – Dinamo! Denis Oncescu, OUT din primul 11 al „câinilor”

Ovidiu Burcă a luat măsuri de urgenţă la Dinamo, înaintea meciului cu Gloria Buzău, din a şasea rundă din play-off-ul Ligii a 2-a. Tehnicianul „câinilor” a decis să nu se mai bazeze pe portarul Denis Oncescu la confruntarea contra trupei lui Adrian Mihalcea.

Dinamo şi Gloria Buzău sunt despărţite de un singur punct în clasament, înaintea meciului direct. Acesta se dispută chiar în aceste momente, în format live text, pe AS.ro.

Conform digisport.ro, Ovidiu Burcă a decis să facă o schimbare importantă pentru meciul cu Gloria Buzău. Mai exact, antrenorul „câinilor” a luat hotărârea de a nu-l mai titulariza pe portarul Denis Oncescu.

Se pare că greşelile goalkeeper-ului din ultimele meciuri l-au determinat pe Ovidiu Burcă sa ia o decizie drastică. În locul lui Denis Oncescu, tehnicianul trupei din Ştefan cel Mare l-a titularizat pe Filip Dujmovic. Portarul bosniac e titular în playoff pentru a doua oară.

Denis Oncescu a comis o greşeală colosală în derby-ul cu CSA Steaua. Portarul lui Dinamo i-a pasat greşit lui Gorka Larrucea, în interiorul careului. Spaniolul era presat de Bogdan Chipirliu, şi a pierdut cu uşurinţă balonul.

Atacantul de la CSA Steaua a înscris astfel fără emoţii, în poarta lăsată goală de Denis Oncescu. Chipirliu a făcut astfel „dubla” în derby-ul din Liga a 2-a, câştigat de „militari”.

Ce a spus Ovidiu Burcă după Dinamo – Poli Iaşi 1-3

Ovidiu Burcă a spus după meciul Dinamo – Poli Iaşi, scor 1-3, din play-off-ul Ligii a 2-a că Dinamo nu renunţă la lupta pentru promovarea directă în Liga 1.

Două reprize diametral opusă. Aşa se întâmplă când o echipă tânără nu poate să gestioneze un gol primit pe finalul primei reprize. Am jucat cu curaj, în prima repriză am găsit linii de pasare. După primirea golului ne-am pierdut încrederea.

Ne-a debusolat şi schimbarea lui Ţîră, s-a accidentat. Nu mai putea să continue. În momentul când iei un gol aşa târziu trebuie să ai caracter, şi curaj. E o lecţie pe care trebuie să o învăţăm. Când eşti tânăr, se mai întâmplă. Trebuie să învăţăm.

Trebuie să joci 90 de minute, să ai intensitate. E nevoie de răbdare, e un proces început cu tineri. Promovarea directă încă nu e jucată, spun eu. Mai sunt încă puncte puse în joc, însă depinde de noi, de cum vom gestiona acest moment. Am mai trecut prin momente grele la începutul sezonului. Încerc să le ridic moralul jucătorilor.

Este play-off, se joacă cu cele mai bune echipe din campionat. Dar noi nu cedăm, mergem la Buzău să câştigăm. Trebuie să ridicăm capul sus, să muncim, să reparăm lucrurile care ne-au deraglat. Să ne luptăm pentru locul 3, încă se mai joacă”, a declarat Ovidiu Burcă după înfrângerea cu Poli Iaşi de acasă.

Rămâne Edi Iordănescu la naţională şi după EURO 2024?

9:50 Marele Premiu de Formula 1 de la Imola e în direct pe Antena 1 şi în AntenaPLAY duminică, de la 15:45. Verstappen pleacă primul 9:50 VIDEOA început nebunia în Salonic, înainte de Aris – PAOK, finala campionatului pentru Răzvan Lucescu (20:00, AntenaPLAY) 9:16 VIDEOInter Miami, victorie fabuloasă în MLS! Colegul lui Messi a intrat pe teren și a marcat imediat un gol de senzație, în prelungiri 9:15 Vedeta căreia Ion Ţiriac i-a luat un inel cu diamante! Ce a putut spune miliardarul a lăsat mască o altă femeie celebră 8:58 Ce adversare poate întâlni CFR Cluj în preliminariile UEFA Conference League. Echipa lui Dan Petrescu e cap de serie în turul 2 8:33 Cristi Balaj se întoarce la CFR Cluj! Răsturnare de situație în Gruia. Acord total cu Neluțu Varga 8:16 Victor Becali, anunțul momentului despre viitorul lui Dennis Man. Ce se întâmplă cu românul, după promovarea Parmei în Serie A 7:49 VIDEOOleksandr Usyk a început să plângă la conferinţa de presă! Momente tulburătoare pentru colosul care l-a bătut pe Tyson Fury 7:26 Simona Halep s-a retras de la Rabat Open 7:08 VIDEOOleksandr Usyk l-a învins pe Tyson Fury. Moment pentru istorie: prima înfrângere a britanicului. Suma colosală câştigată de Usyk Vezi toate știrile

10 lucruri interesante despre femeia Gemeni. Astrele o favorizează în plan amoros

Când ești cea mai norocoasă persoană din lume. Află anul, luna și ziua în care astrele sunt de partea ta