milan

Milan, noua echipă care insistă pentru transferul lui Radu Drăguşin: „Abia atunci intru eu în acţiune”
Serie A • 2 ianuarie, 15:01
EXCLUSIV

Seară de gală în Liga Campionilor la Milano! Zlatan Ibrahimovici şi David Beckham vor asista la meciul AC Milan – PSG
Liga Campionilor • 7 noiembrie, 10:50

Cristian Daminuţă şi-a anunţat retragerea din fotbal, la 33 de ani: „M-am născut talent, dar am murit speranţă”
Liga 1 • 11 octombrie, 12:31

Ce cotă a ajuns să aibă Manchester City la câștigarea Ligii Campionilor, chiar dacă joacă împotriva lui Real Madrid, în semifinale
Liga Campionilor • 20 aprilie, 8:38

Luciano Spalletti, după eliminarea lui Napoli din Liga Campionilor: ”Am avut un penalty clar. Nu poți rata asta”
Liga Campionilor • 19 aprilie, 8:35

Lovitură pentru Istvan Kovacs după Milan – Napoli 1-0: „Nu va mai arbitra în acest sezon”! Anunţul făcut de presa italiană
Liga Campionilor • 14 aprilie, 17:09

Fanii lui Napoli îl dau în judecată pe Istvan Kovacs. Ei cer daune de 150 de milioane de euro!
Liga Campionilor • 13 aprilie, 22:30

Cum arată cotele pentru câștigarea Ligii Campionilor, după turul sferturilor de finală
Liga Campionilor • 13 aprilie, 8:39

Luciano Spalletti l-a criticat pe Istvan Kovacs după Milan – Napoli 1-0: ”Să le spunem copiilor să facă asta, că nu vor fi pedepsiți”
Liga Campionilor • 13 aprilie, 8:05

Bella Ciao, Champions League!
Liga Campionilor • 16 martie, 9:16

Ce notă a primit Ciprian Tătăruşanu după Inter – Milan 1-0. Surpriză pentru portarul român! Stefano Pioli, prima reacţie după Derby della Madonnina
Serie A • 6 februarie, 8:56

Notele primite de Ciprian Tătăruşanu, după Chelsea – Milan 3-0: „Nu a părut sigur, a lăsat mingea să treacă”
Liga Campionilor • 6 octombrie, 9:12

Lionel Messi a decis derby-ul Lyon – PSG 0-1! Atletico – Real Madrid 1-2. Ancelotti l-a învins pe Simeone! Milan – Napoli 1-2, în Serie A
Fotbal extern • 18 septembrie, 23:58
LIVE SCORE

Rafael Leao s-a distrat cu 3 jucători de la Inter şi a reuşit o „dublă” de senzaţie în derby! Meci nebun la Milano
Fotbal extern • 3 septembrie, 20:35

Mbappe și Neymar au făcut show în PSG – Montpellier 5-2! Barcelona, debut ratat în La Liga. United, umilinţă istorică. Rezultatele zilei, AICI
Fotbal extern • 13 august, 23:57

Medalia lui Stefano Pioli a fost furată, în timp ce sărbătorea câștigarea titlului alături de fanii lui Milan! ”E singura pe care o am”
Serie A • 23 mai, 9:21

Milan, campioană în Serie A după o așteptare de 11 ani! „Rossonerii” au câștigat lupta incredibilă cu Inter
Serie A • 22 mai, 20:58

Zlatan Ibrahimovic a crăpat parbrizul autocarului lui AC Milan! Starul a declanșat nebunia lângă San Siro
Serie A • 16 mai, 9:37

Verona – Milan 1-3. Comentatorul italian a început să cânte în direct după golul lui Florenzi
Serie A • 9 mai, 13:51

Reacţia lui Francesco Acerbi, jucătorul de la Lazio care a provocat un scandal imens după ce a fost acuzat că s-a bucurat după golul din prelungiri marcat de Milan
Fotbal extern • 25 aprilie, 10:47

Răzvan Marin poate prinde transferul carierei. Presa din Italia anunţă că românul poate ajunge la Milan
Fotbal extern • 24 martie, 17:37

Spectacol în Europa! Napoli – AC Milan 0-1. ”Diavolii” au câștigat duelul „de lux” din Serie A. Manchester City – Manchester United 4-1. Echipa lui Pep Guardiola a făcut spectacol! Elche – FC Barcelona 1-2. Rezultatele zilei sunt AICI
Fotbal extern • 6 martie, 23:50

Manchester City, marş spre un nou titlu în Premier League! Milan s-a distrat cu cu Lazio şi e în careul de aşi al Cupei Italiei. Chelsea, în finala Mondialului cluburilor
Fotbal extern • 9 februarie, 23:50

Ciprian Tătărușanu, aproape de plecarea de la AC Milan. Anunțul făcut de italieni
Fotbal extern • 11 decembrie, 12:50

Pe urmele lui Maradona! ”Du-mă acolo și-i fac campioni!” Zlatan Ibrahimovic, aproape de a semna cu Napoli! De ce a picat mutarea și cum a ajuns la Milan
Fotbal • 1 decembrie, 16:07

„E greu să-l scoți din poartă!” Florin Prunea, discurs fabulos după ce Ciprian Tătărușanu i-a apărat penalty-ul lui Lautaro Martinez. „Ce bine s-a dus pe ea!”
Fotbal • 8 noiembrie, 20:38

Ciprian Tătăruşanu, în istoria lui Milan. Primul penalty apărat într-un derby cu Inter, după 40 de ani
Fotbal extern • 8 noiembrie, 13:43

Milan – Inter 1-1 | Ciprian Tătărușanu a fost ”eroul serii”. Ce notă a primit după penalty-ul salvat spectaculos
Fotbal extern • 8 noiembrie, 10:16

Spectacol în Europa! Ciprian Tătărușanu, erou în AC Milan – Inter 1-1! West Ham – Liverpool 3-2. Primul eșec al „cormoranilor” în acest sezon din Premier League. Moruțan și Cicâldău au călcat strâmb în Karagumruk – Galatasaray 1-1. Rezultatele zilei sunt AICI
Fotbal • 7 noiembrie, 23:55

Champions League | Nebunie totală! Club Brugge – PSG 1-1! Meci de coșmar pentru Messi, Neymar și Mbappe. Real Madrid, victorie dramatică cu Inter. Ploaie de goluri în Liverpool – AC Milan și Manchester City – RB Leipzig. Toate rezultatele sunt AICI
Fotbal extern • 15 septembrie, 23:07

OFICIAL Gianluigi Donnarumma pleacă de la Milan! Anunţul făcut de Maldini: „Oamenii nu realizează ce înseamnă să fii un jucător profesionist”
Fotbal extern • 27 mai, 10:25

Juventus şi Milan, în Champions League! Cristiano Ronaldo a rămas rezervă la meciul decisiv! Şansă uriaşă irosită de Napoli
Fotbal extern • 23 mai, 23:46

Real Madrid – Sevilla 2-2. Hazard a egalat în minutul 90+5! Juventus – Milan 0-3. Ronaldo, umilit în duelul cu Ibrahimovic. Rennes – PSG 1-1. Neymar şi Mbappe, tot mai departe de titlu
Fotbal extern • 9 mai, 20:59

Cristian Daminuţă şi-a ratat cariera, dar îi critică dur pe români: "Oamenii în România sunt foarte înapoiați în gândire!"
Fotbal intern • 6 mai, 16:04

Meciurile zilei | Man și Mihăilă, învinși de Ronaldo în Juventus-Parma 3-1. Milan și Inter, surprize uriaşe. ”Dublă” Benzema în Cadiz-Real Madrid 0-3
Fotbal extern • 21 aprilie, 21:50

Super Liga Europei | Guvernul italian contraatacă! Autoritățile se implică în război de partea UEFA. Cluburile au început revoluția în Serie A
Fotbal extern • 19 aprilie, 18:00

EXCLUSIV AS.ro LIVE | Dezvăluirile lui Luigino Pellegrini! Motivul pentru care Roberto Baggio a plecat de la Juventus! Transferul la Milan s-a făcut la 4 dimineața, acasă la Galliani
Fotbal • 18 aprilie, 11:10

Parma – AC Milan 1-3. Dennis Man s-a distrat cu Ibrahimovic. Manchester City – Leeds 1-2. "Cetăţenii" s-au făcut de ruşine cu Leeds. Liverpool – Aston Villa 2-1. Victorie dramatică a "cormoranilor"
Fotbal extern • 10 aprilie, 15:06

Meciuri de top în Europa | Ianis Hagi, 65 de minute în Celtic – Rangers 1-1. Juventus, umilită pe teren propriu. Lionel Messi, "dublă" şi pasă de gol. Neymar a revenit la PSG
Fotbal extern • 21 martie, 19:40

Surpriză în Franţa! PSG, învinsă acasă de o echipă aflată la retrogradare. Arsenal, victorie cu Tottenham. Milan a pierdut cu Napoli
Fotbal extern • 14 martie, 20:20

LIVE BLOG | Mihăilă şi Ianis Hagi, prestații excelente. Mircea Lucescu, egal dramatic în minutul 90+2. Inter a distrus-o pe Milan. PSG, dezastru fără Neymar
Fotbal extern • 21 februarie, 20:30

Milan, Juventus şi Inter au câștigat și continuă lupta la titlu. Real Madrid, şocul zilei în Europa. Derby fără goluri între Arsenal şi Manchester United
Fotbal extern • 30 ianuarie, 20:00

Ce sanctiuni au primit Ibrahimovic și Lukaku după scandalul monstru din Inter – Milan 2-1. Belgianul ar putea răspunde penal
Fotbal extern • 29 ianuarie, 14:18

Inter – Milan 2-1 | Reacţia lui Ciprian Tătăruşanu după ce a primit gol în al şaptelea minut al prelungirilor. Ce scrie Gazzetta dello Sport despre evoluţia românului
Fotbal extern • 27 ianuarie, 6:26

Inter – Milan 2-1. Tătărușanu a luat gol în minutul 90+7! Ibrahimovic a fost eliminat şi era să se bată cu Lukaku. Belgianul i-a înjurat soţia
Fotbal extern • 26 ianuarie, 20:12

Zlatan Ibrahimovic l-a umilit pe Duvan Zapata după ruşinea cu Atalanta. "Am mai multe goluri decât ai tu meciuri jucate". E incredibil ce arată statistica
Fotbal extern • 24 ianuarie, 6:51

Meciuri spectaculoase în Europa! Ianis Hagi, o nouă pasă decisivă pentru Rangers. AC Milan s-a făcut de râs cu Atalanta. Real Madrid, victorie fără emoţii!
Fotbal extern • 23 ianuarie, 20:40

S-a relansat lupta la titlu în Serie A! Milan- Atalanta 0-3, Udinese – Inter 0-0. Șansă uriașă pentru Juventus și Cristiano Ronaldo
Fotbal extern • 23 ianuarie, 18:35

Andrea Pirlo, lovitură de proporții înainte de Juventus – Milan! Cazuri de Covid-19 la campioana Italiei. ”Ieri a avut febră”
Fotbal • 5 ianuarie, 16:35

The Man de la Milan! ”Perla” FCSB-ului, în vizorul liderului din Serie A. ”Paolo Maldini a pus ochii pe el”
Fotbal • 5 ianuarie, 15:47