jelena ostapenko

Sorana Cîrstea, eliminată de Jelena Ostapenko, la Adelaide. Sorana, fără victorie înainte de Australian Open
Tenis • 9 ianuarie, 9:09

US Open 2023 | Sorana Cîrstea a aflat posibila adversară din semifinale! Coco Gauff, recital cu Ostapenko pe Arthur Ashe Stadium
US Open • 5 septembrie, 20:32

Iga Swiatek, după eliminarea de la US Open 2023: „Brusc mi-am pierdut tot controlul”
Tenis • 4 septembrie, 12:39

Iga Swiatek, eliminată la US Open 2023. Poloneza pierde și numărul 1 mondial
Tenis • 4 septembrie, 7:44

Wimbledon 2023 | Sorana Cîrstea a oferit prima reacție, după victoria cu Jelena Ostapenko: „Am simțit că o pot învinge”
Wimbledon • 6 iulie, 22:47

Wimbledon 2023 | Sorana Cîrstea – Jelena Ostapenko 4-6, 7-6, 6-4. „Sori” s-a calificat în turul al treilea după un meci fabulos

Tenis • 20 mai, 10:20

Sorana Cîrstea a izbucnit în timpul meciului cu Jelena Ostapenko: „Nu se poate! Aş vrea să discut cu supervizorul!”
Tenis • 12 mai, 22:01
Foto

Sorana Cîrstea – Jelena Ostapenko 3-6, 6-3, 2-6. „Sori” a fost eliminată în turul al doilea al turneului de la Roma
WTA • 12 mai, 19:50

Elena Rybakina, prima semifinalistă de la Australian Open! Sportiva a învins-o fără drept de apel pe Jelena Ostapenko
Australian Open • 24 ianuarie, 9:07

Irina Begu a învins-o categoric pe Jelena Ostapenko la Adelaide! Românca s-a calificat în sferturile de finală
Tenis • 5 ianuarie, 9:13

Irina Begu – Jelena Ostapenko 6-3, 1-6, 1-6! Irina, OUT de la Wimbledon 2022
Tenis • 1 iulie, 14:14

Simona Halep, răspuns dur pentru Jelena Ostapenko: „Arată foarte mult caracterul ei și cam atât aș putea să spun”. Ce spune despre eliminarea de la Doha
Tenis • 22 februarie, 14:55

Jelena Ostapenko a câștigat turneul de la Dubai! Fosta adversară a Simonei Halep a „demolat-o” pe Veronika Kudermetova în finală
WTA • 20 februarie, 10:21

„Nu pot să stric toată săptămâna doar pentru asta!” Simona Halep nu e afectată de eșecul cu Jelena Ostapenko. Cum a explicat prăbușirea din decisiv
WTA • 18 februarie, 19:08

Jelena Ostapenko, gest incredibil în timpul meciului cu Simona Halep! A început să râdă în hohote în pauza dintre game-uri
WTA • 18 februarie, 18:27

Jelena Ostapenko, prima reacție după revenirea uluitoare din meciul cu Simona Halep. Cum a reușit să o doboare pe campioana noastră. „Știam că va fi greu!”
WTA • 18 februarie, 16:57

Simona Halep – Jelena Ostapenko 6-2, 6-7, 0-6. Set decisiv de coșmar pentru Simo! Românca s-a prăbușit și a fost eliminată de la Dubai
Tenis • 18 februarie, 16:45

Simona Halep, tie-break de coșmar în meciul cu Jelena Ostapenko. Românca a pierdut la zero!
WTA • 18 februarie, 16:42

„Nu pot să zic că m-a dominat prin forţă!” Simona Halep a răspuns declaraţiilor războinice date de Jelena Ostapenko: „Şi eu sunt puternică!” Ora de start a meciului
Tenis • 17 februarie, 23:42

Ce spunea Jelena Ostapenko, înainte să afle că va juca cu Simona Halep în semifinale, la Dubai! Punctul slab al campioanei noastre, identificat în finala de coşmar de la Roland Garros din 2017: „Nu a putut să ţină ritmul cu mine”
Tenis • 17 februarie, 21:21

Simona Halep, prima reacție după victoria uriașă cu Ons Jabeur. „A fost greu și a trebuit să forțez!” Ce a spus despre șansele să câștige turneul de la Dubai
WTA • 17 februarie, 19:20

Simona Halep – Jelena Ostapenko, în semifinalele turneului de la Dubai. Meciurile cu jucătoarea din Letonia i-au marcat cariera Simonei
Tenis • 17 februarie, 19:15

Jelena Ostapenko, posibila adversară a Simonei Halep, în semifinalele de la Dubai
Tenis • 17 februarie, 15:21
NEWS ALERT

Jaqueline Cristian a obţinut victoria carierei! Imaginile bucuriei după ce a bătut-o pe Jelena Ostapenko. A avut nevoie de 5 mingi de meci
WTA • 18 martie, 5:41

Se vede trofeul de la Roland Garros 2020. Karolina Pliskova, eliminată de Jelena Ostapenko. Halep, cale liberă spre titlu
Roland Garros • 1 octombrie, 10:16