danemarca

Danezii au sărbătorit după ce au devenit campioni mondiali
Handbal • pe 31.01.2021 la 20:29

Danemarca a câştigat Campionatul Mondial de handbal masculin! A învins-o în finală pe Suedia cu 26-24 şi a cucerit al doilea titlu consecutiv

• Danemarca - Suedia 26-24
  • Al doilea titlu mondial consecutiv pentru danezi
România - Polonia 28-24. Victorie crucială pentru tricolore! România, revenire superbă după o primă repriză de coșmar
Handbal • pe 05.12.2020 la 17:14

• România - Polonia 28-24
  • Tricolorele, prima victorie la Campionatul European
România-Germania, EURO 2020
Handbal • pe 03.12.2020 la 20:04

România - Germania 19-22. Tricolorelor au debutat cu un eşec la Campionatul European 2020. Dumanska, meci uluitor în poartă! Neagu, de nerecunoscut

• Crina Pintea e marea absentă a României la Campionatul European
  • România - Germania s-a terminat cu scorul 19-22
Denisa Dedu se bucură după o paradă în poarta României
Handbal • pe 01.12.2020 la 13:28

Probleme mari pentru România, înaintea Campionatului European! Laura Moisă, infectată cu noul coronavirus. Denisa Dedu, izolată

• România - Germania, primul meci al nostru la Campionatul European
  • Polonia şi Norvegia sunt celelalte două adversare ale tricolorelor
Crina Pintea, într-un meci Ungaria - România
Handbal • pe 29.11.2020 la 11:40

News Alert | Crina Pintea, infectată cu noul coronavirus! Pericol de focar înaintea Campionatului European

• Crina Pintea e una dintre cele mai importante jucătoare ale României
  • Cei doi masori au şi ei coronavirus
Nicolai Geertsen, în timpul unui meci
Fotbal extern • pe 13.11.2020 la 11:47

"Foarfecă", transversală, "foarfecă", gol! E reuşita sfârşitului de an. Gol ireal marcat în Danemarca. Candidat la trofeul Puskas

• Nicolai Geertsen, candidat la trofeul Puskas
  • Echipa lui s-a impus în Cupă cu 9-0
Victor Lindelof, alături de antrenorul lui Manchester United, Ole Gunnar Solskjaer
Fotbal extern • pe 10.11.2020 la 10:27

Manchester United nu l-a lăsat pe Victor Lindelof să joace în Suedia - Danemarca! Motivul e noua mutaţie a coronavirusului

Euro 2020 • pe 26.04.2020 la 21:00

Prima țară care anunță că va avea probleme în a găzdui meciuri de la Campionatul European. "Șansele au scăzut la 50%"